Bohemian Rhapsody ( Bohemian Rhapsody ) film posteri

Bohemian Rhapsody benzeri filmler listemiz yayında! Bohemian Rapsody filmine benzeyen film önerisi arıyorsanız doğru yerdesiniz. Sahnedeki duruşu, şovu, pek çok kişi tarafından hâlâ dünyanın en güçlü vokali olarak anılan sesi, Queen’i insanlık tarihinin en çok tanınan müzik gruplarından biri haline getirmesi ile tanınan, Queen grubunun kurucusu ve vokalisti Freddie Mercury’nin hayatı ile ilgili olan Bohemian Rhapsody tarzı filmleri derledik. Bambaşka hayatlara, atılan adımlara az da olsa tanık olabilmek için mutlaka izlenmesi gereken Bohemian Rhapsody filmine benzer filmler listemize geçmeden önce isterseniz Bohemian Rhapsody filmine göz atalım.

 • Süre: 2 saat 15 dakika
 • Tür: Müzik,Dram
 • Filmin Yayınlanma Tarihi: 3 Ekim 2018
 • Puan: 8

Freddie Mercury’nin hayatı ile ilgili bir film yapımı uzun yıllardır düşünülmekteydi. GK Films, 2015 yılının sonlarında senarist Anthony McCarten ile Bohemian Rhapsody filminin senaryosunu yazmak üzere anlaştıklarını açıkladı. 20th Century Fox, New Regency ve GK Films’in yapımcılığını üstlendiği filmin çekimlerine 2017 yılının başında başlandı. Film 2 Kasım 2018’de Amerika Birleşik Devletleri’nde vizyona girdi.

Bohemian Rhapsody Filminin Konusu: Rami Malek’in ünlü müzisyen Freddie Mercury’ye hayat verdiği Bohemian Rhapsody, 60’lı yılların sonunda Londra’da kurulan ve tüm zamanların en efsanevi gruplarından birine dönüşen Queen’in ikon haline gelmiş solisti Freddie Mercury’yi ve Mercury’nin liderlik ettiği grubun Live Aid konserine kadar ilerleyen sürecini ele alıyor.

1 – Bir Yıldız Doğuyor

A Star Is Born

Bir Yıldız Doğuyor ( A Star Is Born ) film posteri
 • Süre: 2 saat 15 dakika
 • Tür: Dram,Romantik,Müzik
 • Filmin Yayınlanma Tarihi: 3 Ekim 2018
 • Puan: 7.5

Bir Yıldız Doğuyor Filminin Konusu: Jackson Maine (Bradley Cooper), son zamanlarında kariyerinde düşüş gösteren yetenekli bir müzisyendir. Bir gün, henüz keşfedilmemiş genç bir yetenek olan Ally (Lady Gaga) ile tanışır ve ikili arasında tutkulu bir aşk başlar. Ally’nin yeteneğinin farkedilmesi için çalışan Jack onu sahnenin büyülü dünyası ile tanıştırır. Kısa süre sonra ise Ally artık ünlü bir müzisyen olmuştur. Kendi kariyerini Ally’nin gölgesinde bırakan Jack, kaybolan ihtişamını geri kazanmaya çalışır. Ancak bu sandığı kadar kolay olmayacaktır. Bir Yıldız Doğuyor filmi de Bohemian Rhapsody filmine benzeyen filmler listemizde yerini alıyor.

2 – Yeşil Rehber

Green Book

Yeşil Rehber ( Green Book ) film posteri
 • Süre: 2 saat 10 dakika
 • Tür: Dram,Komedi
 • Filmin Yayınlanma Tarihi: 5 Kasım 2018
 • Puan: 8.3

Yeşil Rehber Filminin Konusu: Gerçek bir hikayeden uyarlanan film, 1962 yılında geçiyor. Bir gece kulübünde fedai olarak çalışan İtalyan asıllı Tony Lip (Viggo Mortensen), Afro-Amerikalı ünlü bir klasik müzik piyanisti olan Dr. Don Shirley’i (Mahershala Ali) konser turlarına götürmek için şöförü olarak işe alınır. 60’lı yılların Güney Amerika’sında Mason-Dixon’un ayrımcılık yasası yüzünden Afro-Amerikalıların konaklama ve hizmet seçenekleri kısıtlıydı. Dolayısıyla Tony, yolculuk sırasında Afro-Amerikalılar için güvenli olan güzergahları kullanabilmek için “The Green Book” isimli kılavuzdan yardım alır. Dr. Shirley ve Tony çıktıkları bu yolculukta ırkçılıkla ve tehlikeyle olduğu kadar beklenmedik bir nezaketle de karşılaşır. İkili bu zorlu yolculuklarında farklılıklarını bir kenara bırakmak zorundadır. Bohemian Rhapsody benzeri film tavsiyelerimiziden birisi de elbette Yeşil Rehber filmi.

3 – Sarayın Gözdesi

The Favourite

Sarayın Gözdesi ( The Favourite ) film posteri
 • Süre: 1 saat 59 dakika
 • Tür: Dram,Tarih,Komedi
 • Filmin Yayınlanma Tarihi: 5 Kasım 2018
 • Puan: 7.6

Sarayın Gözdesi Filminin Konusu: On sekizinci yüzyılın başlarında İngiltere’nin Fransa ile savaşı sürerken, Kraliçe Anne’in (Olivia Colman) tahtta olduğu sarayı ve lüks yaşam tarzı bundan pek etkilenmez. Kraliçenin yakın “arkadaşı” olan Marlborough Düşesi Sarah Churchill (Rachel Weisz), bir yandan kraliçe ile ilgilenirken bir yandan onun yerine ülkeyi yönetmektedir. Düşes Sarah’ın saraya yeni gelen akrabası genç Abigail Masham (Emma Stone), Kraliçe Anne’in gözdesi olabilmek için Sarah ile rekabete girer. Kraliçe Anne’in sağlığı gitgide bozulurken iktidar, hırs, aşk ve hasetten güç alan saray entrikaları da alıp başını gider. Bu tarz bir filmi Bohemian Rhapsody benzeri filmlere eklemesek haksızlık olurdu.

4 – Rocketman

Rocketman

Rocketman ( Rocketman ) film posteri
 • Süre: 2 saat 2 dakika
 • Tür: Müzik,Dram
 • Filmin Yayınlanma Tarihi: 3 Mayıs 2019
 • Puan: 7.4

Rocketman Filminin Konusu: Rocketman, müzik sektörünün en önemli isimlerinden olan ve ölümsüz parçalara imza atan Elton John’un Royal Müzik Akademisi’nden bir dahi olarak çıkıp süperstarlık basamaklarını tırmanmasını ve söz yazarı Bernie Taupin ile olan işbirliği sürecini konu alıyor. Tam anlamıyla bir biyografi olmayan film kurguya da yer bırakıyor. Film, Elton John’u şekillendiren yıllara ek olarak, ünlü müzisyenin şöhret kazanması ile başlayan süreçte John’un şöhretin getirileriyle ve bağımlılıkla mücadelesini de kapsıyor. Rocketman filmi de Bohemian Rhapsody benzeri filmler listemizde yerini alıyor.

5 – Roma

Roma

Roma ( Roma ) film posteri
 • Süre: 2 saat 15 dakika
 • Tür: Dram
 • Filmin Yayınlanma Tarihi: 6 Ağustos 2018
 • Puan: 7.7

Roma Filminin Konusu: Yerel mücadelenin, sosyal hiyerarşinin ve politik olayların canlı bir portesini çizen Roma’da, şehrin orta sınıf mahallelerinden birinde yaşayan bir ailenin evinde çalışan Mixteco kökenli genç Cleo (Yalitza Aparicio) ve iş arkadaşı Adela’nın (Nancy García García) hayatını izliyoruz. Dört çocuk annesi Sofia (Marina de Tavira), kocasının yokluğuyla boğuşurken, Cleo da bakımından sorumlu olduğu ve kendi evlatları gibi sevdiği Sofia’nın çocuklarından ayrılmasına neden olabilecek yıkıcı haberlerle karşı karşıya kalır. Sınıfsal ve ırksal farklara, sosyal hiyerarşiye rağmen Cleo ve Sofia, bir yandan aşklarını yaşayıp dayanışmaya çalışırken bir yandan da devlet destekli milis güçler ve öğrenci hareketleriyle sarsılan bir ülkede, evin içine sızan değişimlerle baş etmeye çalışırlar. Bohemian Rhapsody tarzı filmlerden birisi de Roma filmi.

6 – Suyun Sesi

The Shape of Water

Suyun Sesi ( The Shape of Water ) film posteri
 • Süre: 2 saat 3 dakika
 • Tür: Dram,Fantastik,Romantik
 • Filmin Yayınlanma Tarihi: 5 Aralık 2017
 • Puan: 7.3

Suyun Sesi Filminin Konusu: Soğuk Savaş Dönemi’nde Amerika’nın zirvesine karşı 1963 yılında kurulmuş olan dünyevi bir peri masalı. Dilsiz, bir o kadar da yalnız bir kadın olan Elisa Esposito (Sally Hawkins), temizlikçi olarak çalıştığı gizli ve yüksek güvenlikli devlet laboratuvarında sessizlik içinde bir tecrit hayatına kapatılmış gibidir. Elisa’nın hayatı, meslektaşı Zelda (Octavia Spencer) ile birlikte gizli olarak sınıflandırılmış bir “deneyi” keşfettikleri zaman sonsuza dek değişecektir. Bohemian Rhapsody gibi film önerisi yapacaksak Suyun Sesi filmi atlanamazdı.

7 – Ben, Tonya

I, Tonya

Ben, Tonya ( I, Tonya ) film posteri
 • Süre: 1 saat 59 dakika
 • Tür: Dram
 • Filmin Yayınlanma Tarihi: 5 Aralık 2017
 • Puan: 7.5

Ben, Tonya Filminin Konusu: Film, iki defa Olimpiyat ve iki defa da Skate America Champion ödülünü kazanan buz pateni sporcusu Tonya Harding’in (Margot Robbie) kariyerini ve 1994 yılında adının karıştığı komplo skandalını anlatıyor. Varoşlardan çıkıp gelen, pek çok önyargıya rağmen Amerika Şampiyonu olan Tonya Harding, kendi jenerasyonunun en yetenekli buz patencilerindendir. Üçlü Axel hareketini yapabilen tek Amerikalı kadın sporcu olmasına karşın, skandallar ve aykırı tavırları nedeniyle Amerikan halkı ve medyasıyla yıldızı bir türlü barışmaz. Tüm engellere karşın hırsla Olimpiyat Oyunları’na hazırlanan Tonya’nın hayatı, rakibi Nancy Kerrigan’a (Caitlin Carver) yapılan bir saldırıya adının karışmasıyla alt üst olur. FBI da soruşturmaya dahil olunca Tonya Harding, hayattaki en büyük tutkusundan ömür boyu men edilmekle karşı karşıya kalacaktır. Ben, Tonya filmi de tabii ki Bohemian Rhapsody tarzı filmler listemizde yerini alıyor.